tavainimene

“Tamara Drewe”

Posted in * by tavainimene on 25/11/2010

PÖFFi avalöök osutus kergeks ja ohutuks kommete komöödiaks, mis ei jäta kardetavasti sügavat jälge ei maailma kinokunsti ajalukku ega minu mällu. Meenutas natuke Jilly Cooperi mahlakaid naistekaid, kus kinnisvaramaaklerid hurmavates inglise maamajades vikaariprouadega abielusid rikuvad ja Londoni rokkstaarid raamatuklubi vanatüdrukust esinaise meelehärmiks supermodellidega rajusid pidusid peavad. Aga “Midsomeri mõrvadele” jäi alla.

Nimitegelane on noor daam, kes pärast elumuutvat ninalõikust on laias ilmas vägevat karjääri teinud ning kelle kodukülla naasmine mõjub kiviviskena idüllilisse konnatiiki. Kahjuks on ta ühtlasi absoluutselt ebaveenev tegelane, kes ei pane endale grammi võrragi kaasa elama. Kõrvaltegelased on üksjagu huvitavamad. No ja ikka need vanad teemad — mehed-naised, linn-maa, noored-vanad, edukad-luuserid, truudus-petmine. Sellised mõttepärlid nagu “Miks sa oma naist petad?” “Sellepärast, et ta laseb.” Paaris kohas saab turtsatada ja ühes kohas peaaegu et heldida. Viimasel viieteistkümnel minutil lisatakse supile terake soola, aga pipar ja loorber jäävad sellest kokast puutumatult riiulile.

Seda kõike muidugi juhul, kui mul nüüd mingi varjatud sügavam mõõde kahe silma vahele ei jäänud. See postmodernism teeb paranoiliselt kahtlustavaks — kogu aeg on tunne, et äkki käib mingi nali, millest kõik teised aru saavad, ja see nali on minu kulul.

Noh, ega see tegelikult läbinisti halb film ju ei olnud. Lihtsalt suure ekraani jaoks oli teda vähevõitu. ETV laupäevaõhtusesse kavasse “Kiirabihaigla” asemele sobinuks aga igati. (Kas keegi tunneb kedagi, kes tunneb kedagi, kes vaatab “Kiirabihaiglat”?)

11 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. notsu said, on 26/11/2010 at 00:39

  Postmodernismi hea külg on jälle see, et võib vaadata ükskõik kui halba filmi ja pretendeerida sellele, et sa vaatad teda kuidagi eriliselt, saades näiteks nalja selle filmi kulul.

  Ainuke haiglasari, mida ma tean kedagi vaadanud olevat, on “House”; ma ise ei vaata viimasel ajal sedagi, mis tähendab, et enamasti ei röövi telekas mu ajast kuigi palju, sest pidevalt tulevad ainult mingid haiglasarjad.

  • tavainimene said, on 26/11/2010 at 06:32

   Ja kriminalistisarjad.

  • notsu said, on 26/11/2010 at 07:34

   Kriminalistisarju ma vaataks, kui oleks nagu nt Midsomer, aga suurem osa neist on kas tüütud või sisaldavad selgeltnägemist, mis tähendab, et nad ei ole enam päris krimisarjad.

  • tavainimene said, on 26/11/2010 at 10:28

   Pühapäevast algab uuesti “Lewis”.

 2. kaarnake said, on 26/11/2010 at 08:16

  meie peres klassifitseeruvad Kondid, NCIS jms lastesaadetex, neid vaatavad 12- ja 7 a vanake, irw.
  Mulle tuleb jälle mässav mõte – kui hr leenin teadis, et kino on suurepärane võitlusvahend, propagandarelv, siis mix seda praegu inimestele hääde asjade õpetamisex nii vähe kasutataxe? Ikka mingi trulla-lulla, jänxid hyppavad ekraanil ringi, või siis on käsil mingi eriti räige tapmise- või sexuaalse väärkohtlemise õppefilm, mida loomutruuma heli & anatoomia exkursiga, seda parem! Ning inimeste hinged kalestuvad, sest pidev peks teeb tuimax.
  Seepärast ma ei suuda vaadata ka nn noorte alternatiivrezissööride filme – mu oma meeleheidet, nälga, sõda, katku ning kriisi täis noorus ujub pinnale. Tuimestuda ma aga ei soovi, siis polex maailm enam elamist väärt. Magusad heaolufilmid aga on tehtud kuidagi valesti. Midagi aga on peidus loodusfilmides, ei ytle, mida.
  Annan kopsaka honorari sellele, kes suudab teha täispika mängufilmi teemal “Ja puhkes võilill” – olgu seal korralik stsenaarium, hea kaameratöö, pinge algusest kuni lõpusekunditeni välja, ning kaasahaarav idee, mis jääb mitmeks päevaks mõtteid köitma!

  • tavainimene said, on 26/11/2010 at 10:30

   Väike Võilill, kelle puhkemiserõõmu pingestab vältimatu konflikt Näljase Lehmaga — kuid appi tõttab Leidlik Mesilane :)

  • notsu said, on 26/11/2010 at 12:35

   Sol kirjutas korra oma blogis, kuidas tänapäeva noored on oma märuli ja videomängude otsas laias laastus palju hellahingelisemad kui vanaaegsed noored. Jõhkardeid on, aga räägime sellisest keskmisest korralikuks peetavast noorest, on ju. Võrdlus tuli tal ette, kui tema noorem sugulane (poisterahvas) pidi päriselus verise haava nägemise peale ära minestama, aga tema piidles lapsena uudishimulikult seatapu juures. Võib-olla on noortel jõhkraid mängumaailmu vaja just sellepärast.

  • notsu said, on 26/11/2010 at 12:38

   … sellepärast, et avalikud hukkamised jm eksekutsioonid ei ole enam aktseptaabel viisaka inimese meelelahutus nagu vanal ajal, kui rohi oli rohelisem ja taevas sinisem.

 3. Indigoaalane said, on 26/11/2010 at 09:55

  mina vaatan kiirabihaiglat:)

 4. tavainimene said, on 26/11/2010 at 10:21

  Minu jaoks on laupäeva õhtu enam-vähem ainuke aeg, kus võiks telekat vaadata – aiatöö tehtud, saunas käidud, nüüd viskaks sirakile ja laseks ennast lõbustada. Verised laibad ja vinduvad suhtedraamad pole just minu ettekujutus meelelahutusest. Aga teleprogrammide koostajad ilmselt eeldavad, et laupäeva õhtul nagunii kõik joovad.

 5. notsu said, on 26/11/2010 at 12:36

  Silveri kanalist tuleb siiski pidevalt häid filme, ainult et nende stiil ja teemavalik ei sõltu eriti nädalapäevast. Ja pikema filmiga hakkan ma, uskumatu öeldagi, pissipausi, st reklaami igatsema, mida Silveris ei ole.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: