tavainimene

Olen loomult optimist ja usult riigiusku

Posted in * by tavainimene on 08/11/2010

Kõigepealt koondasime ära metsavahid. Siis optimeerisime ära maapostkontorid. Siis tõmbasime kokku kohalikud tuletõrjekomandod. Ei raisanud enam väikehaiglatele haigekassa lepinguressurssi. Gümnaasiumiõppe koondasime maakonnakeskustesse ja kutsehariduse veel suurematesse keskustesse. Ja nõnda edasi. Ja kui me olime miljon krooni kokku hoidnud, siis korraldasime kahe miljoni eest mõttetalgud “Mida teha, et maal ettevõtlus areneks?” (hind sisaldab jaotusmaterjale ja kohvipause).

Ei, ma saan aru küll, et erasektori töökoht loob väärtusi ja avalik sektor ainult jagab neid ümber. Ega’s ma rumal ei ole. Ma lihtsalt mõtlen, et võib-olla metsavahi naine olekski proovinud linnuvaatlejaid majutada või  postkontoriülema abikaasa katsetanuks korvipunumisartelli kokku ajada. Aga nad on juba ammu ära kolinud. Nüüd on kõik lootused kohaliku pärandkultuuri tootestamise osas ühel hiljuti linnast tulnud puukallistajal, aga toda ajab esialgu veel suitsusaun läkastama.

*

Sattusin täna üritusele. Strateegid strateegisid, planöörid planeerisid, visionäärid visioneerisid, vana karu lõi trummi. Kirp aknast välja, nahkpüksid jalga. Tulekul on veelgi vahvaid üritusi. Puutumatu tolmukihi all seisev riiklike arengudokumentide riiul saab paari paksu kausta võrra täiendust. Kellelegi makstakse tulemustasu, keegi saab CVsse rea juurde. Ja meie teiega hakkame elama nii, et lapselapsedki saavad kadedust tundma.

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. kaarnake said, on 09/11/2010 at 17:01

    oo, ma võixin maakana taolisi lollusi ysna mitmeid kirjeldada.
    Või asuda lolluste äratundmise ametkonna lollusetuvastaja kohale.
    Esitage pakkumised, härrased & prouased!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: