tavainimene

The Past is a Foreign Country

Posted in * by tavainimene on 07/11/2010

– “Praegusaja lapsed on ikka julmad. Meie ajal ei olnud niisugust koolivägivalda üldse olemaski!”
– “Tõesti? Aga T, kellele mõeldi iga nädal uusi mõnitavaid hüüdnimesid välja, sest ta kogeles ja hoidis pead viltu? U, kelle mööda minnes võeti demonstratiivselt sõrmedega ninast kinni, sest ta riided lõhnasid joodikukorteri järgi? Või M, kellele nagu muuseas koridoris jalg ette pandi, ainult sellepärast, et ta oli hea lastetoaga, viisakas ja paljulugenud laps, mitte tavaline väikelinna kraade?
– “Kuule nüüd, see oli ju tavaline laste omavaheline aasimine, ega seda ei saa nii traagiliseks ajada, see polnud ju mingi vägivald ega midagi.”
– “Aga A, keda sunniti teise korruse aknast oma portfellile järgi hüppama?
– “A? No ta oli ise ka paras jobu. Ja ega ta ju tõsiselt viga ei saanud, mingi mõra vist ainult. Kõh-kõh-kõh. Ei, tegelikult see oli ikka täitsa lõbus — mäletad, ta ema tuli veel kooli õiendama, mutt vahutas vihast nii et vähe polnud… Aga no see oli ikka nali kõik, praegu käib ikka julmalt see värk. “

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kaarnake said, on 08/11/2010 at 08:32

  Ma kommisin veidi allpool sama asja, ei risustax siia kopeerimisega.
  Et meie, täiskasvanud, oleme sitax ebaadekvaatsed, kui räägime suure suuga – koolikiusamine paha-paha, aga ise naerame ja meenutame kellegi elu, tevist ning muid huve kahjustanud retsidiivseid vägivallategusid… Ei, päriselus on mõttekam rakendada nulltolerantsi, kuna lapsed omavad must-valget maailmanägemist & meie nn nalju tajuvad nad just heakskiidu, mitte irooniana.
  Koolivägivalla all pulbitseb aga sygavam mylgas, lapsevanemate ebavõrdse koormuse, naiste & laste “õigustatud” väärkohtlemise, tundekultuurituse, tohutu vaesuse ning sotsiaalsete stigmade õudne, primitiivne hädaorg. Aga meie Ylikoolis Käinud ning ennast põhjast välja rabelnud ajakirjanikud, riigiametnikud jt soovivad omaenda hingerahu & eduelamuse nimel asja vaid vormiliselt puudutada, mis aga annab vaid veidi kosmeetilisi mõjusid.
  Ei saa ravida organit, jättes ravimata keha.

 2. tavainimene said, on 08/11/2010 at 10:49

  Riigiametnikud väga ei pinguta isegi kosmeetiliste lahenduste pakkumisega, sest koolivägivalla teema kukub mugavasti kuhugile haridus-, sotsiaal- ja siseministeeriumi vahele maha, olemata õieti kellegi asi.

 3. kaarnake said, on 08/11/2010 at 10:56

  Nii et ikkagi jääb lapsele ainult ema, kes käib tööl min. palgaga maakonna teises otsas, kodus käib magamas ning makarone toomas & koristamas; sõidab liinibussiga ning puhkuse ajal peseb pesu Kanaaride asemel. Ema, kes kardab kõike, eriti endast suuremaid & kõvema häälega inimesi, ning seda, mida nad temast mõtlevad. Ning kardab eriti seda, et teda tõrjutaxe ning alandataxe eelkõige tema ema-ameti pärast. Arvame 2x, milline tubli ettevõtja ning riigi kodanik võrsub sellisest kodust. Aga minister seda muidugi ei näe, see on inetu ning ebatiigrihyppelik.
  Ma lihtsalt ei saa ebaõigluse ning kinnimätsimise poolt olla.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: