tavainimene

Massöörid, magnetisöörid ja manajad

Posted in * by tavainimene on 27/10/2010

Andsin kolleegi pealekäimisele järele ja läksin loengule. Umbluudetektor undas kaks tundi nagu katkise ahju ja kõva kuulmisega eidekese suitsuandur. Aga noh, meditsiiniantropoloogilise osalusvaatluse protokollina võin ma ju ikka värskelt omandatud teadmisi jagada.

Tähelepanu, tegemist ei ole raviga. Kaebuste esinemisel pidage nõu arstiga.

Ühesõnaga, me olevat elektrilised/energeetilised olendid, mida tõendab asjaolu, et kehas toimuvat elektrilist aktiivsust on võimalik mõõta (EKG, EEG jms). See energia/elekter voolab kehas mööda Hiina meditsiinist tuntud meridiaane. Nende meridiaanide teatud punkte kerge kloppimisega mõjutades on võimalik kõrvaldada/leevendada kehalisi ja hingelisi häireid (kusjuures kehalised häired on alati või peaaegu alati kehamällu talletunud stressi väljendus) alates peavalust kuni koertekartuseni. Seda nimetatakse emotsionaalse vabaduse tehnikaks (ingl k EFT).

Kulmupunkt (KP) asub kulmukaare sisemises nurgas ning sellega on seotud põis ja tasakaal. Silmanurga punkt (SN) – sapipõis ja viha. Silmaalune punkt (SA) – magu ja enesehaletsus. Ninaalune punkt (NA) – hoiak. Alahuulepunkt (AH) – loogika. Rangluupunkt (RP) – neerud ja hirmud. Rinnaalune punkt (RIP) – maks ja viha. Kaenlaalune punkt (KA) – põrn, immuunsüsteem, usk tulevikku. Vasaku käevoldi (keha ja käe eraldusjoon) keskel asub aga “imepunkt” (IP).

Käelaba väliskülje kõige kõrgem punkt ehk karatepunkt (KS) – rõõm. Pöidlaküüne siseserv (PÖ)- kops ja elujõud. Nimetissõrme küüne siseserv (NS) – jämesool, süütunded, eneseväärtus. Keskmise sõrme küüne siseserv (PP) – perikard, vererõhk, identiteet, armukadedus. Väikse sõrme küüne siseserv (VS) – süda, andestamine. Neljanda ja viienda sõrme vahest käeseljal veidi maad randme suunas – hormonaalsüsteemi punkt (SP).

Kloppimiseks tuleks asetada keskmine sõrm sirgelt nimetissõrme peale (sest üks neist olevat negatiivse ja teine positiivse laenguga!) ja kloppida kergelt vastu õiget punkti endale sobivas tempos 10-20 sekundi vältel. Võib ühe käega, võib mõlemaga, võib ristiskäsi.

Täpsemalt käib protseduur nii, et kõigepealt tuleb määratleda ennast vaevav probleem või teema ja hinnata seda 10 palli skaalal (1 – probleemi praktiliselt pole, 10 – eluisu võtab ära). Siis tuleb õigeid punkte kloppida. Siis uuesti hinnata, kas asi läks paremaks. Kui ei läinud, siis on võimalik, et keha on läinud lühisesse. Selle vastu on esmaabiks kahelt poolt vastu ninajuurt kloppida. Raskemal juhul tuleb jalad pahkluust ristata, käed ristatud randmetega sõrmseongus ette sirutada ja sissepoole vastu rinda pöörata ning keel koonusekujuliselt hammaste taga vastu suulage asetada. Ja hingata, keskendades tähelepanu oma keeleotsale. Kuni lühis üle läheb. Teine variant, et kehas on vastuolu. Selle kõrvaldamiseks tuleb kloppida vasaku käe ja rindkere vahelisel joonel asuvat “imepunkti” (võib ka teha kruvikujulist liigutust, nagu midagi sisse keerates) ning korrata mantrat: “Ma pean endast lugu koos kõigi oma probleemide ja piirangutega ja armastan ennast tingimusteta koos kõigi oma armastusväärsete omadustega.” Sõnastusest tuleb täpselt kinni pidada. Nüüd tuleb uuesti kloppida ja jälle seisundit hinnata. Kui natuke kaebusi on veel alles, tuleks kloppida käeserva punkti ja endale öelda: “Pean endast lugu ka siis, kui mul  on veel natuke [probleem]”.

Missuguseid punkte kloppida?
Hirm teatud olukordade ees: KP, SA, NA, RP, VS
Foobiad: SA, KA, RP
Paanikahood: SA, KA, KP, RP, VS
Viha ja andestamine: VS, RP
Raev: SN, RP
Häbitunne: AH, RP
Üksindustunne: SP, RP
Tõrjutus: KP, SA, KA, RP
Armukadedus: PP, KA, RP
Alandus: NA, RP
Ebaõiglane süütunne: NS, RP

Negatiivse kogemuse eemaldamiseks on veel selline kiirmeetod: kloppida tuleb järjest järgmisi punkte: “kolmas silm” kulmude vahel, ninaalune punkt ülahuule kohal, alahuule punkt huulealuses lohus ja rindluupunkt harknäärme kohal, rangluudevahelisest lohust paari sõrmelaiuse jagu allpool. Neid kloppides tuleb endale korrata hoolikalt ja täpselt sõnastatud positiivset sõnumit.

Sõltuvusseisundist jagu saamiseks tuleb esmalt kloppida käega üle pea vastaspoolsele meelekohale ja korrata topelteitusega sisendust: “Ma ei usu enam hetkegi, et mina ei suuda [probleem] maha jätta.” Siis tuleb kloppida teisele meelekohale ja sisendada positiivne eesmärk. Kumb käsi ja kumb pool — sõltub sellest, kas inimene on vasaku- või paremakäeline.

*

Nohjah. Kuidas seda kommenteerida. Ma ütleks, et kerge massaaž mistahes keha punktis aitab tõenäoliselt valu veidi kergemini taluda või vähemasti mõtteid eemale juhtida. Positiivne autosugestioon pole ka paha asi, ja miks mitte mõtete paremaks keskendamiseks mingit rituaalset liigutust teha. Aga üldiselt kipub ikka nii välja kukkuma, et arstikunsti eesmärk on patsiendi meelt lahutada, kuni loodus haiguse parandab.

Advertisements

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. leheneeger said, on 27/10/2010 at 12:56

  See oli pidulik silmapilk, kui kuueteistkümnes kamber viidi aluspükste väel kabelisse, sest lubada neid riidesse panna oli seotud riskiga, et mõni neist paneb plehku. Need kakskümmend valgetes aluspükstes meest seati nagu inglid kantsli ette seisma. Mõned neist, kellele õnn oli naeratanud, nätsutasid põses teelt leitud suitsukonisid, sest kellelgi polnud taskuid ja seega ei olnud ka konisid endastmõistetavalt kuhugi peita.

  Nende ümber seisid teised garnisoni vangimaja vangid ja lõbustasid end sellega, et vaatasid kahtkümmend paari aluspükse kantsli all, kuhu kannuste tärisedes ronis välipreester Otto Katz.

  „Habacht!“ kärats ta. „Palugem, korrake kõik minu järel, mis ma ees ütlen! Aga sina, lurjus, seal taga, ära nuuska pihku, sa oled issanda templis, või ma lasen su kartsa pista! Küllap te põrssapojad, olete issameiegi ära unustanud! Noh, proovime! — — — Nojah, ma teadsin ette, et see ei lähe. Mis teil issameiest! Teil pole muud peas kui kaks portsu liha ja oasalat, ennast kõrini täis õgida, naril kõhutada ja nina urgitseda, aga jumala peale te ei mõtlegi. Kas mul pole õigus?“

  Ta vaatas kantslist alla kahekümne valge aluspükstes ingli peale, kellel oli niisama lõbus kui kõigil teistelgi. Tagapool mängiti „kintsukloppimist“.

 2. tavainimene said, on 27/10/2010 at 13:16

  :)

  Vaata ka: Klopandi, vaibakloppimismuusika, sibulaklops, koogel-moogel

 3. kaarnake said, on 27/10/2010 at 16:09

  /Aga üldiselt kipub ikka nii välja kukkuma, et arstikunsti eesmärk on patsiendi meelt lahutada, kuni loodus haiguse parandab. /
  -tsitaat postitusest.-
  Ma teadsin seda! Teadsin enne, kui mulle aastaid tagasi soovitati sygavat depressiooni sooja vee joomisega ravida; kui hiljaaegu korduvalt soovitati tõsiseid selgrooprobleeme sooja vee ning tabletiga (Paracetamool, mis on meie banaanimaal mitu korda kallim kui nt jõukuritemaal UK-s) ravida – soovitusele eelnesid meelelahutuslikud tegevused nagu linnasõit, parkimiskoha otsimine, arstikojasse jalutamine ning arstikunstniku lõbustavad katsed mu närvijupatsite kallal! Meditsiin on meelelahutus, nõus.
  Paraku olen tõsine inimene ega kuluta raha igasugu energeetikute, optikute (selgeltnägijad) ega teiste ravikunstnike etendustele. las loodus teeb segamata oma tööd.

  • tavainimene said, on 27/10/2010 at 18:06

   Mitu tuttavat seljahädalist on kiitnud dr Katrin Laanetut.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: