tavainimene

Tera siit, teine sealt

Posted in * by tavainimene on 30/09/2010

Päevalehes kirjutab keegi kultuurikorralduse magister, et Hungaris aksepteeritakse homode õigusi enam kui meil. No kulturna värk. Ütleme nii, et meil on arengupotensiaali. Eileõhtuses televäitluses jäi kõrva, et keegi kasutas “marginaalne”, mõeldes arvatavasti “markantne” ja keegi teine jällegi “apelleeris”, kuigi sisu poolest ilmselt hoopis “illustreeris”.

Eile mõtlesin veel sellele, et praegu juhti otsivatel erakondadel ei ole ikka sugugi kerge. Parteiliider peab ju lõppude lõpuks olema riigijuhi jääklassiga isik. Kes,  kui kaks sardoonilist saatejuhti temalt lõõskavate prožektorite all pärivad, kuidas ta kommenteeriks leiboristide uut energeetikaprogrammi regionaliseerumisdiskursuse kontekstis vms, suudaks anda vastuse, mis ei paneks vaatajaid piinlikkusest pead diivanipadja alla toppima.

Pihli programmi lugesin ka. Huvitav, kes selle kirjutanud on? Praegustel tingimustel on valimised nagu spordiennustus, kus panuseid tehes tead meeskonnast ainult treenerit või halvemal juhul maskotti.

Ja veel üks eilne mõte oli see, et pensionifondi vahetamine on ilmselt sama mõttekas kui poes aeglasest kassasabast teise üle kolimine. Kohemaid hakkab vana saba kiiremini liikuma ning uus jääb toppama. Vahel näivad Murphy seadused sama vääramatud kui Newtoni omad.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: