tavainimene

Peaaegu-et-osalusdemokraatia

Posted in * by tavainimene on 03/09/2010

Üks kõrge riigitegelane teatas telekas sugestiivsel aldihäälel, et mul on nüüd võimalus tema erakonna veebilehel avaldada oma arvamust. Suure elevusega tippisin kohe vajaliku aadressi sisse. Klikkisin nupul “Alusta siin” innukalt mitu korda, aga midagi ei juhtunud. Kuidagi sümboolne.

Veerand tunni pärast katsetasin huvi pärast uuesti — jah, nüüd avanes ankeet. Küsiti, mis on minu arvates tänased Eesti probleemid ja mida nende lahendamiseks tuleks teha. Mõtlesin hoolikalt järele. Ega’s mult iga päev selliseid asju küsita. Vastutus. Andis kohe nuputada, et mida panna ikka esimeseks ja mida teiseks ja.

Siis tulid täpsemad küsimused. Kas minu arvates lähevad Eestis asjad õiges suunas. Hmm. Kui pikas ajaperspektiivis? Viimasel kümnel aastal või viimasel kuuel kuul? Täpsustavate märkuste jaoks ei olnud ruumi jäetud. Ülejäänud küsimused olid ka väga kategoorilised: “Kas te olete nõus, et pensionitõus peab jätkuma?” No ei ole, kui selleks peaks näiteks maha raiuma ja välja vedama kogu riigimetsa ning Kadrioru lossi mõnele oligarhile suvilaks müüma. Minu ind oli juba tükk maad jahtunud.

Siis tuli viimane osa. Võimalus valida endale partei logoga meene. Isikuandmed. Ja nende all natuke heledamas kirjas teade “nõustun, et minu andmeid kasutatakse edaspidiseks info edastamiseks”. Aga vaat ei nõustu. Mitte et need meilboksi tühjendamise klikid nüüd nii kohutavalt kurnavad oleks (trepikotta postkastide juurde ma tekitan küll ilmselt lähiajal vanapaberi kasti, et inimesed reklaame asjatult üles-alla ei tassiks), aga ei nõustu. Oma isikut poleks ma varjanud, aga täiendavat poliitreklaami saada tõesti ei soovi. Ei hakanud ka Maali Maasikaks ümber kehastuma, panin ankeedi lihtsalt kinni. Ja tavainimese hoolega läbi mõeldud soovitused paremaks riigivalitsemiseks läksid igaveseks kaduma.

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. kaarnake said, on 04/09/2010 at 22:13

    Tyypiline Potjomkin… rõhuga sõnal “tyypiline”, varjundiga “tavaline”


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: