tavainimene

Mõrvad kuuesaja aasta taguses Tallinnas

Posted in * by tavainimene on 24/08/2010

Indrek Hargla “Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus” oli täitsa tore lugemine.  Mitte vast veel päris kodumaine “Roosi nimi”, aga igati tubli sellitöö küll.

Juba krimiloo välja mõtlemine on paras pähkel, aga sellele lisaks keskaja olustiku tõepärane esile manamine (mida nad sõid? mida seljas kandsid? kuidas kurja vandusid? kuidas aega arvestasid?) — müts maha. Tekkis tõsine tahtmine natuke taustainfot juurde uurida, näiteks vitaalivendade kohta või üleüldse 14. – 15. sajandi elukorraldusest ja võimusuhetest Tallinnas.

Tegelikult oleks paaris kohas ju võinud toimetaja terake karmimat kätt  kasutada. Ja see seksistseen sobis minu meelest romaani nagu sadul põdra selga. Aga samas, nagu pealkiri mõista annab, on tegu sarja pilootosaga, nii et vahest asetuvad praegu kohatuna tunduvad detailid tulevikus just õigesse paika.

Jääme siis ootama terase apteekri uusi seiklusi. Mõistagi eeskätt romaanis, aga miks mitte ka lauamängu (nagu too “Ussisõnade” oma) või hoopis koomiksi (meenub vana hea инспектор Варнике) kujul.

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. Indrek Hargla « Stalkerid said, on 08/10/2012 at 18:37

    […] Tavainimene Mõrvad kuuesaja aasta taguses Tallinnas ["Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus"] // https://ignorabo.wordpress.com/2010/08/24/morvad-kuuesaja-aasta-taguses-tallinnas/ […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: