tavainimene

Baltoscandal, viimane päev

Posted in * by tavainimene on 10/07/2010

Veetsin laupäeva Võsu rannas, parastades ennast, et vaat seesugune lihtne kodanlik ajaviide on minusuguse jaoks.  Õhtul läksin siis viimasele teatriüritusele — Peterburi mehed mängimas Fausti, täpsemalt “Фауст³.2360 слов” AHE inseneriteatri estuses. Vaat see mulle meeldis. Ikka kohe üliüliväga.

Eilsete etenduste puhul kippus jääma mulje, et need polegi ehk vaatajale mõeldud, lihtsalt lavastaja on mänginud näitlejatega nagu laps mängib omaette nukkudega iseenese rõõmuks. (Sellist muusikat on ka, mille puhul piisab loojast ja kuulaja on täiesti ülearune.) Venelaste teater oli aga ülimalt vaatajasõbralik uste avanemisest (ööklubilik vali muusika, välkuv valgus, publikut üles kütvad näitlejad) aplausi vaibumiseni (siis avati laval baar).

Faust oli kahestunud (sõna ja tegu, olemus ja näivus jne) mustas sametrüüs kiilaspäiseks mehikeseks, kes oma lugu nukral häälel jutustas ja veidral muusikapuldil ebamaiste helidega saatis, ning värvikas kostüümis hulluseni energiliselt askeldavaks alkeemikuks, kes illustreeris toimuvat kõikvõimalike raskestikirjeldatavate veidrate vidinate ja trikkide abil, papist nukkudest pürotehnikani. Pinge ei langenud sekundikski ning tagaplaanil järgis kõike Mefisto. Võib-olla mõni koomiline vinjett tundus üldisest lõbusnukralt deemonlikust atmosfäärist välja langevat (no näiteks, kas te teadsite, kelle loodud on Doktorivorsti retsept?), aga see-eest mõni teine oli väga tabav, nagu näiteks raamatust vee välja pigistamine ja tulega proovimine või õuna hammustamisest sarvede pähe saamine.

Kokkuvõttes — minu meelest suurepärane. Oli lugu, oli energia, oli maagia. Olen suuresti lohutatud ja võin rahuliku südamega homme oma kurkide-kaalikate-kõrvitsate manu naasta.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: