tavainimene

Illusionistid

Posted in * by tavainimene on 27/05/2010

Töö asjus tuli ootamatult vaja trükikõlbulikku fotot. Aga minul pole isegi vaatamiskõlblikku. Seadsin sammud ateljeesse ja palusin endast pilt teha. Olin mõnevõrra imestunud, kui fotograaf muudkui heatujuliselt klõpsutas, vaevumata üldsegi minu kraenurki või juuksesalke sättima, nagu toona, kui must viimati (s. o umbes kolmkümmend aastat tagasi) portreefotot tehti.

Kui mind pärast klienditoolile järeltöötlust vaatama istutati, sain asjast aru. Kamm, käärid, puuder ja tušš on ju Photoshopi tööriistade seas olemas.

 Kebja sammuga kontori poole astudes mõlgutasin, et lähituleviku fotokatel on arvatavasti lisaks näotuvastussüsteemile ka näokaunistussüsteem. Ja pärast järgmist suurt hüpet infotöötlusseadmete tehnoloogias võime leida sama funktsiooni prillidesse sisse ehitatuna. “Happy Eyes® — vaadake oma abikaasat alati sama kaunina kui ta oli teie pulmapäeval.”

Jõudsin töö juurde tagasi. Mõtlesin kolleegi ees natuke eputada ja lõin oma värske ilupildi letti. Ta põrnitses seda skeptiliselt ja ühmas: “Kasutasid näodublanti?” Säh sulle siis.

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. Indigoaalane said, on 27/05/2010 at 15:43

    kus selline hea fotograaf küll on? Ma vaatan siiani oma 16 aastaselt tehtud must-valget fotot kui ideaali heast fotograafi tööst. Pole minu pilte küll keegi retusheerinud:(
    Toolile, klõps ja valmis.
    Passipildiga võib lapsi hirmutada:(

  2. tavainimene said, on 27/05/2010 at 19:26

    Käisin Tartus Asko fotos ja mulle oli see ka esmakordne kogemus. Minu passipildil on nii veidrad varjud, et kui pildiga lehest mustvalge koopia teha, nagu vanasti asjaajamises vahel nõuti, tekkis sinna musta täishabemega pandakaru meenutav maaväline olend.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: