tavainimene

Saabus maikuu, kaunis mai

Posted in * by tavainimene on 11/05/2010

Bussiaknast paistis loodus tükk maad rohelisem kui maal maja ümber. Eks need tammed-pärnad-vahtrad lähevad hiljem lehte. Täna viskas küll pika sammu suve poole, kraadid kiskusid üle kahekümne. Kasvuhoones, mille kohalikud meistrid eile kärmelt üles lõid, oli üle kolmekümne. Huvitav, kuidas ta öösel sooja peab? Öökülmi tuleb veel ju kindla peale. Mõtlesin proovida väikeste õueküünaldega kütta, aga kogenumad aiapidajad väidavad, et tahmab klaasid ära. Ma siiski veel seda varianti lõplikult ei välista.

Täna hommikul kuulsin ööbikut. Maestro laulis häält lahti. Pärastlõunase muusikalise tausta eest hoolitses aga ülenaaber, kes sel aastal esimest korda akordioni välja tõi. See on tal kombeks — suviti ilusate ilmadega oma majakese ees pingil istuda ja akordioni mängida. Akordionist on salapärase minevikuga elult tublisti räsida saanud vanem mees, kelle räsitusest kumab ometigi läbi mingeid ammuseid salongimaneere. Kohaliku rahvapärimuse kohaselt olla arst käskinud tal napsutamisega järsk lõpp teha (“ku sa nüt üte pitsi võtat, siss sa õkka koolet”) ning muusika asendab nüüd mehekesele viina. Mängib ta täitsa hästi, lisades rahvalikele menulugudele mõnuga igasugu kaunistusi ja keerutusi. “Hispaanialikud silmad” näib olevat lemmikpala. Mingi tabamatu jaanilaupäeva tunne tekib teda kuuldes.

Kui homme ka ilus ilm on, teen aiatöödesse väikse pausi. Toon lamamistooli välja, rüüpan mingit jahedat jooki, kuulan linde ja akordioniste, lasen vaimu uitama. Maa hingamispäev on küll neljapäeval, aga vast ta ei pane pahaks.

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. kaarnake said, on 12/05/2010 at 19:25

    kui kasvuhoone peab tuult, siis kylmal ööl syyta paa kyynalt. või kata kattelooriga.
    Päeval soojenenud maapind suudab katteloori all sooja hoida kyll.

  2. sol said, on 12/05/2010 at 23:05

    Maal olla ja elada on tore. Aga mina kardaksin üksi. Eriti öösel.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: