tavainimene

Kaebuste raamat

Posted in * by tavainimene on 07/05/2010

Minu vanatädi, kes pea kolm kuud tagasi reieluu murdis, kõnnib ikka veel ainult paar sammu toa piires ja tugede najal. Jalg on paistes ja sellele toetamine tegevat koledat valu. Arstid kehitavad õlgu ja ütlevad, et “selle aja peale ei tohiks jalg enam paistes olla”. Ei tohiks jah, aga näe on. Siis ütlevad nad, et “selle aja peale peaks ta teil juba kõndima”. No jumala eest peaks — aga ei kõnni. Mis teeme nüüd siis?

Ma kummardan alandliku imetlusega oma ema kannatlikkuse ees. Vanatädi hooldades on ta reageerinud stoilise rahuga kõigile kohaliku meditsiinisüsteemi iseärasustele. Täna oli eakas patsient järjekordse arsti juurde jalga näitama kutsutud. (Tema linna toimetamine on keerukas ja kulukas logistiline operatsioon.) Tohter, kelle juurde registratuuritöötajate sõnul olevat saada vaid üksikuid harvu vabu aegu, istus ihuüksi inimtühja ja kütmata vana polikliinikuhoone teisel korrusel. Olles mu emale juba hästi tuntud “selle-aja-peale-ei-tohiks-enam” tiraadi ette kandnud, käskis ta patsiendi sisse juhatada. Kahjuks ei ole patsient võimeline trepist teisele korrusele ronima. “Kas ta teil siis veel ei kõnni?” imestas arst, kes ise oli kolm nädalat varem soovitanud voodirežiimi üles tõstetud jalaga.

Pikalt planeeritud visiit kõrgesti koolitatud spetsialisti juurde lõppes sellega, et too — ilma haiget nägemata — soovitas “ikka proovida kõndida”. Kuigi olukord ei ole võrreldes eelmise, lamamissoovituse-visiidiga minu meelest oluliselt muutunud. No ja Liotoniga määrida (seda on  kulunud juba tööstuslikes kogustes).

Mis seal ikka, eks me proovime. Kes kannatab, see kaua elab. Kellelgi on äkki veel mingeid häid ideid tromboosi raviks koduste vahenditega?

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. sesamy said, on 07/05/2010 at 20:59

  Otsi tutvusi laudanaiste seas ja nuru neilt udarapõletiku raviks kasutatavat salvi. Loodetavasti kasutavad nad seda ikka veel. Töötab lausa üle mõistuse hästi.

 2. triibik said, on 08/05/2010 at 10:39

  Tegelikult on postoperatiivne tromboos operatsioonijärgne tüsistus ning selline patsient peaks saama tromboosivastast ravi- nt. Marevani. Sest peale sellist operatsiooni süstitakse naha alla tromboosivastast rohtu ja selle katkemisel on suur oht tromboosiks.

 3. tavainimene said, on 09/05/2010 at 17:09

  Marevani. Nii. Kas seda Balti jaama turul müüakse?

 4. head soovija said, on 07/05/2013 at 16:10

  proovida saab ka poes ja apteegis mõõdavat hobusesalvi.Saksa toode.
  peaks olema sama toime ,kui udarakreemil.mingi aeg tagasi käidi ka hipodroomil hobusesalvi ostmas,teeb imesid.
  Marevani saab perearsilt.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: