tavainimene

Ka väike samm loeb

Posted in * by tavainimene on 26/03/2010

Täna oli järjekordne “NLP laadne” koolitus. Ei, Bene Gesseriti stiilis meeleväänajat minust ikka ei saa. Mul on nii neetult raske oma mõtet ja kujutlust tahtega millelegi pikemalt keskendada. Kõigepealt ei suutnud ma kujutluspiltide virvarrist välja valida ühte hetke, mil ma olin tõeliselt õnnelik, ja kui lõpuks mingi pildi vaevaga ekraanile saingi, suutsin seda seal hoida maksimaalselt viis sekundit. Siis pani fantaasia juba kapakuga jumal teab kuhu, nagu amfilaksu all olev mägikits. 

Mõned õpetused olid kahtlemata kasulikud, iseasi, kas ma neid rakendada suudan. Näiteks soovitus mingi stiimuliga kokku puutudes kolm sekundit hinge kinni hoida, et pidurdada n-ö sissesõidetud emotsiooni käivitumist. No ja hommikuvõimlemine koos positiivse enesesisendusega nagunii. Hommikuvõimlejaks hakkamine on muidugi maailma lihtsaim asi, nagu ka suitsetamise maha jätmine — paljud inimesed teevad seda elu jooksul kümneid kordi.

Tegelikult on ikkagi lihtsalt tore (isegi kui ma ei usu väiteid, et aju kiirgab välja armastuseenergiat, hirm koguneb neerudesse jms) nii umbes kord kvartalis päev otsa kuulata meeldetuletust, et oleks kena inimeste vastu kena olla. Iganädalasel kirikuskäigul olid vanasti omad vaieldamatud väärtused — perekondlik jalutuskäik parimates pühapäevariietes, hinge ülendav ühislaul, kerge võimlemine (istumine-tõusmine-põlvitamine) ja inspireeriv loeng. Kahju, et sekulaarsel ühiskonnal midagi samaväärset ja sama regulaarset vastu panna pole. Laulupidu on ikka liiga harva.  

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: