tavainimene

Ei saa aru

Posted in * by tavainimene on 19/03/2010

/…/ kui ametniku aususe ja riikliku mõtlemise võimalus lõigatakse ära sellega, et ta ei julge enam ajakirjanikule teada anda poliitilise võimu ja ärigrupeeringute ilmselgest korruptiivsest tegevusest näiteks riigihangete puhul, sest see on looritatud paberitega, mis on ametkondlikuks kasutamiseks, siis sumbub ka ajakirjandus ja ongi käes vaikiv ajastu. (Vallo Toomet, EPL)

Vaatamata oma sümpaatiapuudusele justiitsministri suhtes pean tunnistama, et ma ei saa täpselt aru kärast eelnõu 656 SE üle. (Osalt seetõttu, et, nagu ma seletuskirjast loen, puudus kirjutaval pressil seniste seaduste järgi üldse võimalus oma allikaid varjata — siis oleks ju pidanud lehed iga jumala päev ainult valgetest külgedest koosnema?)

Minu arvates oleks muretsema tulnud hakata siis, kui ametnikud ei julgenud enam kuritegudest teatada politseile, vaid pidid hakkama õigust taga ajama ajakirjanduse kaudu. Mis on lõpuks tähtsam — kas see, et korruptant satuks teenitult trellide taha, või see, et sala-allikatest va kurjami tegude kohta lehte  ikka ja jälle müügikõlblikku infot tilguks?

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. Heelium said, on 24/03/2010 at 22:02

    Ma arvan, et senini piirdus see varjamine sellega, et _kuritegu ei tohtinud varjata_. Ametnik, kes rääkis riigisaladusest, tuli välja anda, aga ametnik, kes rääkis korruptsioonist – seda mitte. Ja nii ongi normaalne.

    Eesti Vabariigi seadused ütlevad, et kuritööst tuleb teada anda. Vastasel korral on kaasosalus. Ja kui sa töötad riigiametis – muidugi annad teada meediale, mitte politseile. Äkki oli korruptsioon politseiametis?

    Kindlasti ei pea saama allika kohta infot nõuda, kui allika avaldamist ei näe ette muu seadus. Allika avaldamine – näiteks autorikaitsega teksti esitamisel kohustuslik. Muul juhul mitte. Kuritegudele ei ole autorikaitset, puudub igasugune kaitse.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: