tavainimene

Pidu läbi

Posted in * by tavainimene on 26/02/2010

Madisepäev möödas, kõrred hakanud lund vihkama, paari päeva pärast algab urbekuu. Paljudele ka paastukuu.

Vaatasin ka ühe silmaga EV92 kontsert-vastuvõttu. Iseenesest mulle see rõõmsalt folgilik ja väikse kiiksuga lähenemine meeldib; ma arvan, et see on Eestile omasem kui rinnakad sopranid punaste sametkardinate taustal. Sünnipäevakontsert ei pea ju olema akadeemiline itk. Idee oli minu meelest hea — et me tegeleme liiga palju mineviku ja tulevikuga ning jätame oleviku igasuguste kurjade vaimude küüsi. Ja et kui me “kannaksime oma hinge eest hoolt”, siis võiks see olevik olla rikkam ja rõõmsam. Jah, mõte (sh lõvide mängu toomine) polnud paha, aga selle oleks võinud kuidagi terasemalt, puändikamalt, kõrgtehnoloogilisemalt välja mängida, mitte malevataidluse stiilis.

Balalaikavirtuoos oli suurepärane ja jättis ilmselt paljude jaoks meie oma põhjamaiselt karged artistid varju. Eriti intrigeerivad ja mitmeti tõlgendatavad olid viimased noodid: “Suur ja lai on maa, mis on mu kodu”. See oli vist kunagi üleliidulise raadioprogrammi signatuur?

Seda peaks eraldi ära mainima, et lavakujundus oli lihtsalt imeilus.

Kokkuvõttes vist kontsert siiski enamusele ei meeldinud? Liiga noortepärane? Massid ei tule kaasa? Miskipärast meenus mulle Rakvere linn, mida endine juhtkond koos mõnede vaimueliidi esindajatega püüdis crazy-linnana esitleda, samas kui linna elanikkond nii umbes 99% ulatuses on ontlikud ja alalhoidlikud, Eesti keskmisest veidi konservatiivsemad ja jäärapäisemadki virulastest pürjelid.

Minu jaoks oli tänavuste aastapäevapidustuste eriline hetk hoopis ühel teisel peol, kus heleda häälega koolitüdruk luges peast ette ilmatu pika katkendi “Tõe ja õiguse” esimesest osast. See võttis silma niiskeks küll.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: