tavainimene

Kinda-luust-uss

Posted in * by tavainimene on 23/02/2010

Ärimaailm on mulle alati olnud võõras ja salapärane nagu troopiline džungel. Üle päeva pean tõdema, kui vähe ja valesti ma temast tean. Näiteks oli mul kindlustusest alati olnud selline ettekujutus, et ma maksan neile regulaarselt väikseid summasid ja kui mul peaks mingi õnnetus juhtuma, maksavad nemad mulle suurema summa tagasi. Selline omamoodi hasartmäng. Nüüd selgub, et asjad on tiba teisiti.

Kuulsin nimelt õpetlikku lugu suurest majast, kus ühes kindlustatud korteris olid torud lõhkenud. Väidetavalt asjatundmatu amatöörremondi tulemusel, aga seda pole tagantjärgi võimalik tõendada. Igatahes tekitas lõhkenud toru korteriomanikule mitte üksnes meelehärmi vaid ka majanduslikku kahju — kannatanu enda hinnangul mitmekümne tuhande krooni ulatuses. Kindlustus maksis selle talle lahkesti välja.

Minu naiivmaailmas oleks lugu sellega lõppenud. Reaalmaailmas leidis kindlustusfirma, et torud on korteriühistu omad, järelikult on ühistu nende lõhkemises süüdi, ja nõuab ühistult seda raha kohtu kaudu välja. See vast on solidaarsuse õppetund. Eks muistses maavallas aitas ka terve küla paljakspõlenul uut taret püsti panna.

Jah, sellist asja nagu “lihtsalt õnnetus” pole olemas. Tõenäoliselt on ainult aja küsimus, kuni kindlustajad üritavad mingite maagiliste taigade ja kuntside abil välja kutsuda Pikrit või Pakasetaati, et neile kahjunõuet esitada. Tõeliselt täbar lugu, et enam pole võimalik hüvitamisele kuulvat summat nimetatud taevalistele toodavatest ohvriandidest kinni pidada.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: