tavainimene

Kui lööb, siis armastab?

Posted in * by tavainimene on 23/09/2009

Viimastel nädalatel on üsna palju pere- ja lähisuhtevägivallast räägitud. Hiljaaegu muuhulgas seoses sellega, et üks ärimees väidetavalt oma naise ja lapse kallal käed käiku lasi. Kohe varsti ilmus artikkel, kus kirjutati, et peategelane peab vaprat võitlust viinakuradiga. Täna arvab üks psühhiaater, et sageli naised ise provotseerivad mehi jooma ja lööma.

Minu paranoilisem osa näeb selles mainekujunduskampaaniat, mis kahjuks näib kulgevat edukalt. Väga suur osa kommentaatoritest leiab, et naiste pidev näägutamine on see tõeline hirm ja õud, mida viimse piirini viidud mees peab jõuga klaarima. Mees ei vägivallatse, ta jõustab ennast. Ülemus ei hiline, ülemus viibib. Korporant ei ole purjus, korporant on väsinud. Kui naine tõesti puhtast õelusest nahatäit nõutab, siis peaks ju olema talle parimaks kättemaksuks mitte lüüa?

Tegelikult ei ole siit vist mõtet tervet mõistust otsida. Pigem joonistub välja kosmiliste mõõtmetega müüt: Kaose Emand, kes ketrab lämmatavat vimmakangast, mille siis Õigluse Isanda rusikas õhkupuhastava välgulöögina rebestab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: