tavainimene

Väljamõeldisest veidram

Posted in * by tavainimene on 28/06/2009

Rootsi paar hoiab idealistlikel põhjustel oma järeltulija liiki salajas

Kahe ja poole aastast elurit on Rootsi meedias vanemate soovil nimetatud nii Popiks kui Huhuuks, kuna vanemad ei soovi avalikustada tema bioloogilist liiki, kirjutab Svenska Nattbladet. Kui keegi küsib, mis liigist järeltulija on, siis vanemad keelduvad vastamast ja viitavad, et nende otsus tuleneb filosoofiast, et nn inimkultuur on sotsiaalne konstruktsioon. „Me tahame, et Popi-Huhuu kasvaks üles, ilma et teda surutaks ühe kindla liigi valuvormi,“ ütles eluri ema Nattbladetile. „On julm tuua keegi maailma ja lasta talle inimese, ahvi või koera tempel otsaette lüüa.“ Popi-Huhuu mänguasjade hulka kuuluvad kummist kont, kiikuv rõngas, mänguhiir ning hulk oksi ja kivikesi. Juhtumit kommenteerinud loomapsühholoogi sõnul on ilmne, et püsti käimine, riiete kandmine, enda pesemine ja kammimine, potil käimine ning taldrikult söömine on sotsiaalne konstruktsioon, mitte bioloogiline paratamatus.

*

Päevalehe poolkinnine osakond tembeldas originaaluudise (no tegelik originaal on küll siin) osalised mõistagi kohe tolerastideks. Jah, Eestis ei ole sellised eksperimendid võimalikud. Lasteaiakasvataja piiluks tõenäoliselt kasvõi vägisi põngerja püksi, et saada teada, kas pista talle pihku Digimon või Barbie. Ja noh, ükskord peab lapsuke ikka emma-kumma märgiga tualetti sisenema.

Tegelikult on see kuidagi ühepoolne värk. Tüdrukud võivad vabalt kanda pükse ja poisipead ja tahta saada politseinikuks. Aga kas poisile peaks ostma lihtsalt valikuvabaduse jaoks kappi mõned satsilised kleidid?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: